SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
P2010-Svart

Matcher
DECEMBER 2021
 
04
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Nacka FC  -      
05
19:00
sön
19:00    
Farstahallen 4
Älvsjö AIK FF 2 - Rönninge Salem Fotboll 1  -      
 
11
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Hammarby IF P10:3  -      
12
10:15
sön
10:15    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Djurgårdens IF P10-10  -      
 
18
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Djurgårdens IF P10-12  -      
19
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Segeltorps IF  -      
JANUARI 2022
 
15
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - AIK P10 Vit  -      
16
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Sigtuna City FK P10  -      
16
17:00
sön
17:00    
Farstahallen 4
Älvsjö AIK FF 2 - Sickla IF Blå  -      
 
22
18:00
lör
18:00    
Kärrtorpshallen
Älvsjö AIK FF 1 - Spårvägens FF blå  -      
23
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - IFK Stockholm  -      
23
14:00
sön
14:00    
Torvalla IP
Vendelsö IK - Älvsjö AIK FF  -      
 
30
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Hässelby SK FF  -      
FEBRUARI 2022
 
06
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Ersan Cup Hammarby 17  -      
06
16:00
sön
16:00    
Farstahallen 4
Älvsjö AIK FF 2 - Enskede IK svart  -      
 
13
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 5
Ersan Cup Älvsjö AIK FF - Norrtull SK Blå (L-S)  -      
13
11:30
sön
11:30    
Hsningevallen
Vendelsö IK - Älvsjö AIK FF  -      
 
19
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 5
Ersan Cup Älvsjö AIK FF - Hammarby 17 (L-S)  -      
20
09:30
sön
09:30    
Södervikskolan
Bollstanäs SK - Älvsjö AIK FF  -      
20
10:45
sön
10:45    
Södervikskolan
Bollstanäs SK - Älvsjö AIK FF  -      
 
27
09:30
sön
09:30    
Tallbohovs IP
IF Wasa P10 - Älvsjö AIK FF  -      
27
18:00
sön
18:00    
Farstahallen 4
Älvsjö AIK FF 2 - Huddinge IF 2010:4 2  -      
MARS 2022
 
05
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Järfälla. Ersan Cup  -      
 
13
10:00
sön
10:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Spånga P10-1  -      
13
14:00
sön
14:00    
Älvsjö IP 3 / Santisvallen
Älvsjö AIK FF - FC Vantör  -      
 
20
13:00
sön
13:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Black & Blue clinic 1 - Älvsjö AIK FF Black & Blue clinic 2  -      
 
26
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - AIK Blå (M+)  -      
26
11:45
lör
11:45    
Strandplanen Tyresö
Tyresö FF (L) - Älvsjö AIK FF  -      
27
12:00
sön
12:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Black & Blue clinic 1 - Älvsjö AIK FF Black & Blue clinic 2  -      
27
12:45
sön
12:45    
Skarpängsplanen Täby
Täby FK P10:3 S - Älvsjö AIK FF  -      
APRIL 2022
 
02
15:00
lör
15:00    
Stockhagens IP/Jurekvallen
IFK Stocksund S - Älvsjö AIK FF  -      
02
16:15
lör
16:15    
Stockhagens IP/ Jurekvallen
IFK Stocksund LM - Älvsjö AIK FF  -      
03
15:15
sön
15:15    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Enebybergs IF  -      
 
09
14:00
lör
14:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - FC Vantör  -      
 
11
17:00
mån
17:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Påsklovsmatcher  -      
 
23
10:15
lör
10:15    
Berga IP 11
Rönninge Salem Fotboll 1 - Älvsjö AIK FF Svart 4  -      
23
11:30
lör
11:30    
Långholmens BP 12
Högalids IF 1 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
23
14:00
lör
14:00    
Enskede IP 4
Enskede IK Svart 1 - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
24
13:15
sön
13:15    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Gröndals IK Svart  -      
 
30
09:00
lör
09:00    
Älvsjö IP 4
 
Älvsjö AIK FF - Black & Blue Clinic  -      
30
11:15
lör
11:15    
Bredängs BP 12
Mälarhöjdens IK Fotboll Röd - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
MAJ 2022
 
01
12:00
sön
12:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Boo FF 12  -      
01
14:30
sön
14:30    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - IFK Haninge J1  -      
01
15:45
sön
15:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Rågsveds IF 1  -      
 
07
10:00
lör
10:00    
Vendelsömalmsskolan 12
Vendelsö IK 1 - Älvsjö AIK FF Svart 4  -      
08
11:30
sön
11:30    
Kärrtorps IP 21
Bagarmossen Kärrtorp BK Grön 2 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
08
16:30
sön
16:30    
Trollbäckens IP 3
Hanvikens SK Röd - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
08
17:00
sön
17:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Segeltorps IF Röd  -      
 
14
09:00
lör
09:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Tyresö FF  -      
15
10:45
sön
10:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Hammarby IF FF 21 grön  -      
15
12:20
sön
12:20    
Årstagårdens BP 12
Årsta FF 2 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
15
14:30
sön
14:30    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Hammarby IF FF 5 grön  -      
15
15:45
sön
15:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Boo FF 3  -      
 
20
19:15
fre
19:15    
Värmdövallen 21
Värmdö IF Blå - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
21
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Tullinge Pojkar FK Grön ES  -      
21
14:00
lör
14:00    
Hägerstensåsens BP 2
Hägersten SK Röd - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
22
10:45
sön
10:45    
Älvsjö IP 4
Hammarby IF FF 3 - Älvsjö AIK FF Svart 4  -      
22
17:00
sön
17:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Tullinge Triangel Pojkar FK Grön  -      
JUNI 2022
 
04
13:30
lör
13:30    
Sörskogens BP 11
Sörskogens IF 4 - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
05
12:00
sön
12:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Huddinge IF 6  -      
05
13:15
sön
13:15    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Sickla IF Vit 1  -      
05
15:45
sön
15:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Mälarhöjdens IK Fotboll Gul  -      
 
10
20:00
fre
20:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Botkyrka Academy FC A  -      
11
11:15
lör
11:15    
Vendelsömalmsskolan 11
Vega FC Vit - Älvsjö AIK FF Svart 4  -      
11
11:30
lör
11:30    
Västberga IP 12
IFK Aspudden-Tellus Gul 2 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
11
15:15
lör
15:15    
Enskede IP 4
Enskede IK Lila 2 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
 
17
08:00
fre
08:00    
Rosta Gärde 710
Karlslunds IF FK (H) - Älvsjö AIK FF Svart  -      
17
10:00
fre
10:00    
Rosta Gärde 711
Älvsjö AIK FF Svart - Örebro SK Svart (H)  -      
17
13:00
fre
13:00    
Rosta Gärde 76
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Väskinde AIS (E1)  -      
17
13:00
fre
13:00    
Rosta Gärde 710
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Eskilstuna FK Blårandig (E2)  -      
17
15:00
fre
15:00    
Rosta Gärde 75
Yxhults IK Vit (E1) - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
17
15:00
fre
15:00    
Rosta Gärde 710
Örebro SK Svart (E2) - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
18
08:00
lör
08:00    
Lugnet 71
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Essinge IK Gul (E2)  -      
18
09:00
lör
09:00    
Lugnet KG 74
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Karlslunds IF FK 1 (E1)  -      
18
10:00
lör
10:00    
Lugnet 72
IF Eker Örebro Röd (E2) - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
18
11:00
lör
11:00    
Lugnet KG 74
BK EttFyra (E1) - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
18
13:00
lör
13:00    
Lugnet 71
Älvsjö AIK FF Svart - ÖrebroSyrianska IF U Röd (H)  -      
18
15:00
lör
15:00    
Lugnet 71
Mariebergs IK 1 (H) - Älvsjö AIK FF Svart  -      
19
09:00
sön
09:00    
Lugnet KG 73
Älvsjö AIK FF Svart - Essinge IK Svart (H)  -      
19
11:00
sön
11:00    
Lugnet KG 73
Eskilstuna City FK Blå (H) - Älvsjö AIK FF Svart  -      
19
13:00
sön
13:00    
Rosta Gärde 72
IFK Kumla (E2) - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
19
13:00
sön
13:00    
Trängen 71
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Vendelsö IK Vit (E1)  -      
19
15:00
sön
15:00    
Rosta Gärde 76
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Vetlanda FF 2 (E2)  -      
19
15:00
sön
15:00    
Trängen 72
Vetlanda FF 1 (E1) - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
AUGUSTI 2022
 
05
13:00
fre
13:00    
Kärrtorps IP 3B
Älvsjö AIK FF SFC - FC Järfälla 2  -      
05
18:10
fre
18:10    
Gubbängens BP 1B
Kallhälls FF 1 - Älvsjö AIK FF SFC  -      
06
11:00
lör
11:00    
Enskede IP 4
Älvsjö AIK FF SFC - FC Honka (Finland)  -      
06
16:00
lör
16:00    
Kärrtorps IP 3A
Älvsjö AIK FF - RCD Espanyol (SFC)  -      
07
12:00
sön
12:00    
Kärrtorps IP 3 A
PÕHJA-TALLINNA JK VOLTA (Estland) - Älvsjö AIK FF  -      
 
13
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Värmdö IF LL  -      
13
15:00
lör
15:00    
Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Norrtull blå LS  -      
14
09:30
sön
09:30    
Älvsjö IP 1/ halvplan 2 (9v9)
Älvsjö AIK FF - AIK P10 Orange  -      
 
20
11:00
lör
11:00    
Storvretens BP 21
Botkyrka Academy FC A - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
21
17:00
sön
17:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - IFK Aspudden-Tellus Gul 2  -      
 
27
10:00
lör
10:00    
Källbrinksskolans IP 1
Huddinge IF 6 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
27
10:00
lör
10:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Sörskogens IF 4  -      
28
14:30
sön
14:30    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - IFK Haninge H2  -      
28
15:45
sön
15:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Enskede IK Grå 2  -      
SEPTEMBER 2022
 
03
13:45
lör
13:45    
Källbrinksskolans IP 1
Huddinge IF 7 - Älvsjö AIK FF Svart 4  -      
04
10:15
sön
10:15    
Brantbrinks IP 21
Tullinge Triangel Pojkar FK Grön - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
04
10:45
sön
10:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Hanvikens SK Grön  -      
04
13:15
sön
13:15    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Hägersten SK Röd  -      
 
09
18:45
fre
18:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Västerhaninge IF Blå  -      
10
09:00
lör
09:00    
Stuvsta IP 11
Stuvsta IF 4 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
11
14:30
sön
14:30    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Årsta FF 2  -      
11
17:45
sön
17:45    
Kärrtorps IP 32
Hammarby IF FF 5 grön - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
 
17
13:45
lör
13:45    
Segeltorps IP 2
Segeltorps IF Röd - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
18
sön
00:00    
Vendelsömalmsskolan 12
Söderby FC p10 - Älvsjö AIK FF Svart 4  -      
18
12:00
sön
12:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Hammarby IF FF 8 vit  -      
18
15:45
sön
15:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Hanvikens SK Röd  -      
 
23
18:45
fre
18:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Hammarby IF FF 17 grön  -      
24
11:00
lör
11:00    
Tantolundens BP 12
Reymersholms IK 5 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
24
11:30
lör
11:30    
Hagsätra IP 12
Rågsveds IF 1 - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
25
15:45
sön
15:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Mälarhöjdens IK Fotboll Röd  -      
OKTOBER 2022
 
01
09:00
lör
09:00    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Örby IS Blå  -      
01
12:15
lör
12:15    
Gröndals BP 11
Gröndals IK Svart - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
02
10:45
sön
10:45    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Järla IF FK Vit  -      
02
14:30
sön
14:30    
Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 3 - Enskede IK Svart 1  -      
 
Våra sponsorer
Klubbsortiment
Följ oss i Social Media