Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Kommande matcher
AUGUSTI 2019
 
19
20:30
mån
20:30    
P04-GV Utv, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF GV 2 - Skogås-Trångsunds FF Röd  -      
20
20:30
tis
20:30    
F04, Älvsjö IP 1
F04 » 
Älvsjö AIK FF 1 - Tyresö FF 1
  -      
21
20:00
ons
20:00    
Dam, Svenska cupen, Älvsjö IP 1
Dam » 
Älvsjö AIK FF - Bollstanäs
  -      
21
20:00
ons
20:00    
U17, Skinnaråsens IP 1
U17 » 
Rotebro IS FF 1 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
21
20:15
ons
20:15    
P05-Svart, Kärrdals BP 1
Sollentuna FK 3 - Älvsjö AIK FF Blå 1  -      
21
20:15
ons
20:15    
P05-Vit, Kärrdals BP 1
P05-Vit » 
Sollentuna FK 3 - Älvsjö AIK FF Blå 1
  -      
23
16:45
fre
16:45    
P09-Svart, Älvsjö IP 4
Aspudden tellus - Älvsjö AIK FF  -      
23
18:30
fre
18:30    
F05, Älvsjö IP 1
F05 » 
Älvsjö AIK FF 2 - Enskede IK Vit
  -      
23
18:30
fre
18:30    
P06-Blå, Vårbyparkens BP 1
Vårby Gårds IF Blå - Älvsjö AIK FF Blå  -      
23
18:45
fre
18:45    
F06-Blå, Lyckeby BP 1
Älvsjö AIK FF Blå - Vendelsö IK 1  -      
23
18:45
fre
18:45    
F06-Vit, Lyckeby BP 1
F06-Vit » 
Älvsjö AIK FF Blå - Vendelsö IK 1
  -      
23
18:45
fre
18:45    
F07-Vit, Älvsjö IP 4
F07-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Rågsveds IF 1
  -      
23
18:45
fre
18:45    
P08-Svart, Långbro BP 1
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Sörskogens IF 2  -      
23
18:45
fre
18:45    
P09-Blå, Kärrtorps IP 32
Hammarby IF FF 11 vit - Älvsjö AIK FF Blå  -      
23
20:00
fre
20:00    
F04, Älvsjö IP 1
F04 » 
Älvsjö AIK FF 2 - Ingarö IF 1
  -      
23
20:00
fre
20:00    
F07-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd - Hammarby IF FF grön  -      
24
09:00
lör
09:00    
F08-Vit, Norrvikens IP 125
F08-Vit » 
Sollentuna FK 6 - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
24
09:00
lör
09:00    
F09, Kärrtorps IP
F09 » 
Bagarmossen - Svar önskas ASAP Älvsjö AIK FF
  -      
24
09:00
lör
09:00    
P04-GV Utv, Enskede IP 2
Enskede IK Röd - Älvsjö AIK FF GV 2  -      
24
09:00
lör
09:00    
P07-Grön, Brantbrink
Tullinge TP - Älvsjö AIK FF  -      
24
09:00
lör
09:00    
P11 Gul, Älvsjö IP 51
P11 Gul » 
Älvsjö AIK FF Gul 2 - Nackdala AIS 2
  -      
24
09:00
lör
09:00    
P11 Lila, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Lila 2 - Tullinge Triangel Pojkar FK Grön  -      
24
09:30
lör
09:30    
F06-Blå, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Boo FF 2  -      
24
09:30
lör
09:30    
F06-Vit, Älvsjö IP 1
F06-Vit » 
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Boo FF 2
  -      
24
10:00
lör
10:00    
F10-Vit, Älvsjö IP 51
F10-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Örby IS Gul
  -      
24
10:00
lör
10:00    
P07-Vit, Brantbrinks ip
P07-Vit » 
Tullinge - Älvsjö AIK FF
  -      
24
10:00
lör
10:00    
P10 Orange, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Orange 2 - Essinge IK Svart  -      
24
10:00
lör
10:00    
P10-Röd, Rågsveds BP 15
Rågsveds IF Hag 1 - Älvsjö AIK FF Röd  -      
24
10:00
lör
10:00    
P11 Orange, Berga IP 125
Rönninge Salem Fotboll 5 - Älvsjö AIK FF Orange  -      
24
10:15
lör
10:15    
P08-Vit, Älvsjö IP 4
P08-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Rönninge Salem Fotboll 3
  -      
24
11:00
lör
11:00    
F10-Blå, Segeltorps IP 3
Segeltorps IF 2 - Älvsjö AIK FF Blå  -      
24
11:00
lör
11:00    
F11 Blå, Sickla
Sickla - Älvsjö AIK FF  -      
24
11:00
lör
11:00    
F11 Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart - Hammarby IF FF 6 grön  -      
24
11:00
lör
11:00    
P10-Blå, Källbrinksskolans IP 2
Huddinge IF 3 - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
24
11:00
lör
11:00    
P10-Svart, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Svart 4 - Bagarmossen Kärrtorp BK Vit 1  -      
24
11:00
lör
11:00    
P10-Vit, Rågsveds BP 16
P10-Vit » 
Rågsveds IF Råg 2 - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
24
11:30
lör
11:30    
Dam, Ekebyvallen IP 1
Dam » 
Upsala IF - Älvsjö AIK FF B
  -      
24
11:30
lör
11:30    
Dam U, Ekebyvallen IP 1
Dam U » 
Upsala IF - Älvsjö AIK FF B
  -      
24
11:30
lör
11:30    
P07-Vit, Vårbergs IP 11
P07-Vit » 
IFK Stockholm FK Vit - Älvsjö AIK FF Vit 3
  -      
24
11:30
lör
11:30    
P08-Vit, Älvsjö IP 4
P08-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit - Sickla IF Vit 1
  -      
24
12:00
lör
12:00    
F11 Vit, Älvsjö IP 51
F11 Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit - Sätra SK
  -      
24
12:00
lör
12:00    
P10 Orange, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Orange - Rönninge Salem Fotboll 1  -      
24
12:45
lör
12:45    
F08-Blå, Älta IP 2
Älta IF gul - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
24
12:45
lör
12:45    
F08-Blå, Bäckahagens BP 1
Örby IS Blå - Älvsjö AIK FF Blå  -      
24
12:45
lör
12:45    
F08-Vit, Älta IP 2
F08-Vit » 
Älta IF gul - Älvsjö AIK FF Blå 2
  -      
24
12:45
lör
12:45    
P06-Grön, Bromstens IP
IF Brommapojkarna P06-1 - Älvsjö AIK P06 Grön  -      
24
12:45
lör
12:45    
P08-Lila, Axelsbergs BP 11
Mälarhöjdens IK Fotboll 3 - Älvsjö AIK FF Lila  -      
24
12:45
lör
12:45    
P08-Lila, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd - Grödinge SK Vit  -      
24
12:45
lör
12:45    
P08-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd - Grödinge SK Vit  -      
24
12:45
lör
12:45    
P08-Röd, Axelsbergs BP 11
Mälarhöjdens IK Fotboll 3 - Älvsjö AIK FF Lila  -      
24
13:00
lör
13:00    
F09, Bagarmossen eller Kärrtorp
F09 » 
Bagarmossen - Älvsjö AIK FF
  -      
24
13:00
lör
13:00    
P10-Svart, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Svart - Mälarhöjdens IK Fotboll 6  -      
24
13:00
lör
13:00    
P11 Blå, Sicklavallen 15
Sickla IF Röd 3 - Älvsjö AIK FF Blå  -      
24
13:00
lör
13:00    
P11 Röd, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Röd - Bagarmossen Kärrtorp BK Blå  -      
24
13:00
lör
13:00    
P11 Svart, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF Svart - Sköndals IK FK1  -      
24
13:30
lör
13:30    
Dam, Älvsjö IP 1
Dam » 
Älvsjö AIK FF - Enskede IK
  -      
24
13:30
lör
13:30    
P09-Gul, Sörskogens BP 12
P09-Gul » 
Sörskogens IF P09_1 - Älvsjö AIK FF Gul
  -      
24
13:45
lör
13:45    
P08-Lila, Segeltorps IP 2
Segeltorps IF 2 - Älvsjö AIK FF Lila 2  -      
24
13:45
lör
13:45    
P08-Röd, Segeltorps IP 2
Segeltorps IF 2 - Älvsjö AIK FF Lila 2  -      
24
14:00
lör
14:00    
Herr, Vårbergs IP 1
Herr » 
IFK Stockholm FK - Älvsjö AIK FF
  -      
24
14:00
lör
14:00    
P10-Blå, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Blå - Boo FF 10  -      
24
14:00
lör
14:00    
P11 Gul, Älvsjö IP 51
P11 Gul » 
Älvsjö AIK FF Gul - Rönninge Salem Fotboll 4
  -      
24
15:00
lör
15:00    
P10-Röd, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Röd 2 - Rönninge Salem Fotboll 3  -      
24
15:00
lör
15:00    
P11 Svart, Stockhagens IP35
IFK Stocksund 2 - Älvsjö AIK FF Svart3  -      
24
15:15
lör
15:15    
P08-Svart, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart - Hägersten SK Svart  -      
24
15:15
lör
15:15    
U15, Mälarhöjdens IP 1
U15 » 
Älvsjö AIK FF 1 - Huddinge IF 1
  -      
24
16:00
lör
16:00    
P04-Röd Utv, Fittja BP
Fittja IF - Älvsjö AIK Utv Röd  -      
24
16:15
lör
16:15    
Dam J, Tyresövallen 1
Dam J » 
Tyresö FF 2 - Älvsjö AIK FF 2
  -      
24
16:30
lör
16:30    
F07-Vit, Gröndals BP 11
F07-Vit » 
Gröndals IK Blå - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
24
16:30
lör
16:30    
F08-Vit, Älvsjö IP 4
F08-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Örby IS Röd
  -      
24
16:30
lör
16:30    
P05-Röd, Solberga BP 1
Älvsjö AIK FF Röd 1 - Essinge IK 2  -      
24
16:30
lör
16:30    
P06-Grön, Brantbrinks IP 1
Tullinge BK 2 vit - Älvsjö AIK FF Grön 3 (INSTÄLLD)  -      
24
17:00
lör
17:00    
U17, Älvsjö IP 1
U17 » 
Älvsjö AIK FF - Umeå FC Akademi
  -      
25
08:15
sön
08:15    
P09-Gul, Älvsjö IP 4
P09-Gul » 
Älvsjö AIK FF Gul 2 - Boo FF 19
  -      
25
08:30
sön
08:30    
P06-Grön, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Grön 4 - Segeltorps IF 2  -      
25
09:00
sön
09:00    
P10-Svart, Gröndals BP 16
Gröndals IK 2 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
25
09:30
sön
09:30    
P07-Grön, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Grön 3 - Boo FF 3  -      
25
09:30
sön
09:30    
P07-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Boo FF  -      
25
10:00
sön
10:00    
F10-Vit, Örby BP 15
F10-Vit » 
Örby IS Blå - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
25
10:00
sön
10:00    
P06-Rosa, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Rosa 1 - Enskede IK Orange 2  -      
25
10:00
sön
10:00    
P08-Blå, Årstagårdens BP 12
Årsta FF 1 - Älvsjö AIK FF Blå  -      
25
10:00
sön
10:00    
P09-Blå, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Nynäshamns IF FK 2  -      
25
10:30
sön
10:30    
F06-Blå, Saltsjöbadens IP 1
Sickla IF Röd - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
25
10:30
sön
10:30    
F06-Vit, Saltsjöbadens IP 1
F06-Vit » 
Sickla IF Röd - Älvsjö AIK FF Blå 2
  -      
25
10:30
sön
10:30    
P09-Svart, segeltorps IP2
Segeltorps IF4 - Älvsjö AIK FF/MIX  -      
25
10:45
sön
10:45    
P07-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd 2 - Högdalens AIS 1  -      
25
10:45
sön
10:45    
P09-Vit, Bovallen 125
P09-Vit » 
Boo FF 16 - Älvsjö AIK FF
  -      
25
11:00
sön
11:00    
Dam U, Skytteholms IP 1
Dam U » 
AIK FF - Älvsjö AIK FF
  -      
25
11:00
sön
11:00    
F11 Blå, Bäckahagens BP 15
Högdalens AIS 1 - Älvsjö AIK FF Blå  -      
25
11:00
sön
11:00    
P05-Svart, Nytorps Mosse IP 1
Skogås-Trångsunds FF Vit - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
25
11:00
sön
11:00    
P05-Vit, Nytorps Mosse IP 1
P05-Vit » 
Skogås-Trångsunds FF Vit - Älvsjö AIK FF Blå 2
  -      
25
11:00
sön
11:00    
P10-Svart, Orminge BP 15
Boo FF 12 - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
25
11:15
sön
11:15    
P09-Röd, Salemsvallen 2
Rönninge Salem Fotboll 3 - Älvsjö AIK FF Röd  -      
25
11:15
sön
11:15    
P09-Vit, Älvsjö IP 5
P09-Vit » 
Älvsjö AIK FF vit 2 - Tyresö FF Sts Röd
  -      
25
11:30
sön
11:30    
P06-Grön, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Grön 1 - IF Brommapojkarna 16  -      
25
11:45
sön
11:45    
P07-Grön, Brunna IP 22
Norsborgs IF - Älvsjö AIK FF  -      
25
12:00
sön
12:00    
F04, Norrvikens IP 2 Hall
F04 » 
Sollentuna FK 1 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
25
12:00
sön
12:00    
P06-Rosa, Solberga BP 1
Älvsjö AIK FF Rosa 2 - Rågsveds IF 1  -      
25
12:00
sön
12:00    
P07-Grön, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Grön 2 - Tullinge Triangel Pojkar FK Svart  -      
25
12:00
sön
12:00    
P07-Vit, Älvsjö IP 4
P07-Vit » 
Älvsjö AIK FF Grön 2 - Tullinge Triangel Pojkar FK Svart
  -      
25
12:30
sön
12:30    
P07-Röd, Brunna IP 22
Norsborgs IF 1 - Älvsjö AIK FF Vit  -      
25
12:30
sön
12:30    
P07-Vit, Brunna IP 22
P07-Vit » 
Norsborgs IF 1 - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
25
13:00
sön
13:00    
P11 Lila, Källbrinksskolans IP 2
Huddinge IF 9 - Älvsjö AIK FF Lila  -      
25
13:00
sön
13:00    
P11 Orange, Tantolundens BP 2
Reymersholms IK 3 - Älvsjö AIK FF Orange 2  -      
25
13:15
sön
13:15    
P05-Svart, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1  -      
25
13:15
sön
13:15    
P05-Vit, Älvsjö IP 1
P05-Vit » 
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1
  -      
25
13:15
sön
13:15    
P07-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd - Enskede IK Ljusblå2  -      
25
13:30
sön
13:30    
F06-Blå, Enskede IP 3
Enskede IK 1 - Älvsjö AIK FF Blå  -      
25
13:30
sön
13:30    
F06-Vit, Enskede IP 3
F06-Vit » 
Enskede IK 1 - Älvsjö AIK FF Blå
  -      
25
14:00
sön
14:00    
P04 Utv, Hjorthagens IP 1
P04 Utv » 
Djurgårdens IF FF 5 - Älvsjö AIK FF Utv
  -      
25
14:00
sön
14:00    
P04-Röd Utv, Nacka IP 1
Sickla IF Svart - Älvsjö AIK FF Röd 2  -      
25
14:00
sön
14:00    
P11 Grön, Broängsplan 115
Grödinge SK Grön - Älvsjö AIK FF Grön  -      
25
14:15
sön
14:15    
P09-Röd, Saltsjöbadens IP 2
Boo FF 2 - Älvsjö AIK FF Röd 2  -      
25
14:45
sön
14:45    
F05, Älvsjö IP 1
F05 » 
Älvsjö AIK FF 3 - Stuvsta IF 2
  -      
25
15:00
sön
15:00    
P05-Svart, Svartbäckens BP 1
Vendelsö IK 3 - Älvsjö AIK FF Vit  -      
25
15:00
sön
15:00    
P05-Vit, Svartbäckens BP 1
P05-Vit » 
Vendelsö IK 3 - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
25
15:00
sön
15:00    
P08-Gul, Vårbyparkens BP 12
P08-Gul » 
Vårby Gårds IF Gul - Älvsjö AIK FF Gul 2
  -      
25
15:00
sön
15:00    
P11 Vit, Hammarbyhöjdens BP 125
P11 Vit » 
Hammarby IF FF 8 vit - Älvsjö AIK FF Vit
  -      
25
15:45
sön
15:45    
P07-Grön, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Grön 1 - Tullinge Triangel Pojkar FK Gul  -      
25
15:45
sön
15:45    
P07-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Grön 1 - Tullinge Triangel Pojkar FK Gul  -      
25
16:00
sön
16:00    
P17, Tantolundens BP 1
P17 » 
Reymersholms IK 1 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
25
16:30
sön
16:30    
F09, Brantbrinks IP 21
F09 » 
Tullinge Triangel Pojkar FK Grön - Älvsjö AIK FF 2
  -      
25
16:30
sön
16:30    
P04-GV Utv, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF GV - IFK Aspudden-Tellus 1  -      
25
16:30
sön
16:30    
P05-Röd, Enskede IP 3
Enskede IK Grön - Älvsjö AIK FF Röd 2  -      
25
16:30
sön
16:30    
P08-Gul, Kärrtorps IP 32
P08-Gul » 
Hammarby IF FF 6 vit - Älvsjö AIK FF Gul 1
  -      
25
17:00
sön
17:00    
F07-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd 2 - IF Brommapojkarna 8  -      
25
18:15
sön
18:15    
U15, Älvsjö IP 1
U15 » 
Älvsjö AIK FF U15 - IFK Stocksund 1
  -      
25
20:00
sön
20:00    
U17, Älvsjö IP 1
U17 » 
Älvsjö AIK FF 1 - Rönninge Salem Fotboll 1
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
AUGUSTI 2019
 
18
19:30
sön
19:30    
F04, Hägernäs IP 2
F04 » 
Viggbyholms IK FF 1 - Älvsjö AIK FF 1
2  -  2  
18
19:30
sön
19:30    
P05-Röd, Hagsätra IP 1
Rågsveds IF 1 - Älvsjö AIK FF Röd 15  -  0  
18
18:00
sön
18:00    
Dam, Hammarby IP 1
Dam » 
Södersnäckornas BK - Älvsjö AIK FF
0  -  1  
18
17:30
sön
17:30    
P10-Röd, Santis cup Plan 2
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Älvsjö AIK FF Röd 1  -      
18
17:30
sön
17:30    
P10-Röd, Santis cup Plan 8
Kransen United FF - Älvsjö AIK FF Röd 2  -      
18
17:00
sön
17:00    
P12 Gul, Santis cup Plan 5
P12 Gul » 
Älvsjö AIK FF P12 Gul - Älvsjö AIK FF P12 Blå 2
  -      
18
16:30
sön
16:30    
P08-Svart, Källbrinks IP 2
Huddinge IF 5 - Älvsjö AIK FF Svart  -      
18
16:30
sön
16:30    
P10-Röd, Santis cup Plan 3
Älvsjö AIK FF Röd 1 - Älvsjö AIK FF Orange  -      
18
16:30
sön
16:30    
P10-Röd, Santis cup Plan 11
Älvsjö AIK FF Röd 2 - Älvsjö AIK FF Orange 2  -      
18
16:00
sön
16:00    
P12 Gul, Santis cup Plan 5
P12 Gul » 
Älvsjö AIK FF P12 Gul - Karlbergs BK P12 Vit
  -      

  Fler spelade matcher >>
 
Klubbsortiment
Våra sponsorer