Vill du börja spela fotboll? Anmäl dig här!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Kommande matcher
MAJ 2020
 
30
09:00
lör
09:00    
F2012-Vit, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Boo FF 2  -      
30
09:00
lör
09:00    
P2010-Svart, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Hammarby IF FF 7 vit  -      
30
10:00
lör
10:00    
F06, Älvsjö IP 1
F06 » 
Älvsjö AIK FF 2 - Hanvikens SK Vit
  -      
30
10:00
lör
10:00    
F2011 Blå, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Blå - Stuvsta IF 1  -      
30
10:00
lör
10:00    
F2011 Svart, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Hammarby IF FF 4 grön  -      
30
10:00
lör
10:00    
F2011 Vit, Enskede IP 56
Enskede IK Orange - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
30
10:00
lör
10:00    
P08-Gul, Kärrtorps IP 12
P08-Gul » 
Bagarmossen Kärrtorp BK Svart - Älvsjö AIK FF Gul 2
  -      
30
10:00
lör
10:00    
P2011 Gul, Brantbrinks IP 226
Tullinge Triangel Pojkar FK Svart - Älvsjö AIK FF Gul 2  -      
30
10:00
lör
10:00    
P2011 Lila, Mälarhöjdens Skola BP 15
Mälarhöjdens IK Fotboll 4 röd - Älvsjö AIK FF Lila 1  -      
30
10:15
lör
10:15    
F08-Blå, Sundbybergs IP 22
Sundbybergs IK Vit - Älvsjö AIK FF Blå 1  -      
30
10:15
lör
10:15    
F08-Vit, Sundbybergs IP 22
F08-Vit » 
Sundbybergs IK Vit - Älvsjö AIK FF Blå 1
  -      
30
10:15
lör
10:15    
F09, Nacka IP 225
F09 » 
Nacka FC - Älvsjö AIK FF 3
  -      
30
10:15
lör
10:15    
F2010-Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Reymersholms IK 1  -      
30
10:15
lör
10:15    
P08-Orange, Örby BP 1
Örby IS P08 Blå - Älvsjö AIK FF Orange 1  -      
30
10:15
lör
10:15    
P2010-Blå, Älta IP 2
Älta IF svart - Älvsjö AIK FF Orange 1  -      
30
10:30
lör
10:30    
P09-Röd, Sjösalavallen 11
Djurö-Vindö IF 1 - Älvsjö AIK FF Röd 1  -      
30
11:00
lör
11:00    
F08-Blå, Enskede IP 4
Enskede IK Svart - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
30
11:00
lör
11:00    
F08-Vit, Enskede IP 4
F08-Vit » 
Enskede IK Svart - Älvsjö AIK FF
  -      
30
11:00
lör
11:00    
F2012-Vit, Boovallen 227
Boo FF 6 - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
30
11:00
lör
11:00    
P2011 Blå, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Sickla IF Blå 3  -      
30
11:00
lör
11:00    
P2011 Vit, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Vit 1 - Boo FF 16  -      
30
11:30
lör
11:30    
F2010-Vit, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Vit 1 - Sköndals IK FK 3  -      
30
11:30
lör
11:30    
P08-Svart, Orminge BP 1
Boo FF 7 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
30
11:45
lör
11:45    
F06, Älvsjö IP 1
F06 » 
Älvsjö AIK FF F14-1 - Rönninge Salem Fotboll 1
  -      
30
12:00
lör
12:00    
P07-Grön, Djursholms IP 3
FC Djursholm 3 - Älvsjö AIK FF Röd  -      
30
12:00
lör
12:00    
P07-Röd, Djursholms IP 3
FC Djursholm 3 - Älvsjö AIK FF Röd  -      
30
12:00
lör
12:00    
P15-2, Gubbängens IP 1
P15-2 » 
Hammarby IF FF 2 vit - Älvsjö AIK FF 1
  -      
30
12:00
lör
12:00    
P2011 Blå, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Vårby Gårds IF Gul  -      
30
12:00
lör
12:00    
P2011 Lila, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Lila 3 - Gröndals IK Svart  -      
30
12:00
lör
12:00    
P2011 Svart, Mälarhöjdens Skola BP 15
Mälarhöjdens IK Fotboll 2 grön - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
30
12:45
lör
12:45    
P09-Vit, Älvsjö IP 4
P09-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 1 - IFK Stockholm FK Blå
  -      
30
13:00
lör
13:00    
P2011 Orange, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Orange 2 - Tullinge Triangel Pojkar FK Grön  -      
30
13:00
lör
13:00    
P2011 Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Segeltorps IF 4  -      
30
13:00
lör
13:00    
P2012-Vit, Tyresövallen 217
Tyresö FF F/Ö Röd - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
30
13:30
lör
13:30    
P09-Vit, Långbro BP
P09-Vit » 
Älvsjö AIK FF - Djursholm
  -      
30
14:00
lör
14:00    
P09-Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 2 - IFK Lidingö FK 11 vit  -      
30
14:00
lör
14:00    
P17 U, Tyresövallen 1
P17 U » 
Tyresö FF 1 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
30
14:00
lör
14:00    
P19 U, Tyresövallen 1
P19 U » 
Tyresö FF 1 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
30
14:00
lör
14:00    
P2011 Lila, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Lila 2 - Gröndals IK Vit  -      
30
14:00
lör
14:00    
P2012-Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Sköndals IK FK 2  -      
30
14:15
lör
14:15    
P2010-Röd, Brantbrinks IP 22
Tullinge Triangel Pojkar FK Grön - Älvsjö AIK FF 10  -      
30
14:15
lör
14:15    
P2010-Svart, Brantbrinks IP 22
Tullinge Triangel Pojkar FK Grön - Älvsjö AIK FF 10  -      
30
14:15
lör
14:15    
P2010-Vit, Brantbrinks IP 22
Tullinge Triangel Pojkar FK Grön - Älvsjö AIK FF 10  -      
30
14:30
lör
14:30    
Dam, Åbyvallen 1 Konstgräs
Dam » 
Jitex Mölndal BK - Älvsjö AIK FF
  -      
30
14:30
lör
14:30    
P13:1, Kämpetorps BP 1
P13:1 » 
Älvsjö AIK FF P13-1 - FC Vantör
  -      
30
15:00
lör
15:00    
P06-Grön, Torvalla IP 3
IFK Haninge 11 - Älvsjö AIK FF Grön  -      
30
15:00
lör
15:00    
P2011 Gul, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Gul 1 - Sköndals IK FK 5  -      
30
15:00
lör
15:00    
P2012-Vit, Stuvsta IP 2
Stuvsta IF 6 - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
30
15:15
lör
15:15    
F2010-Vit, Älta IP 2
Älta IF svart - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
30
15:15
lör
15:15    
P2010-Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå - Stureby SK Vit  -      
30
15:30
lör
15:30    
P2010-Vit, Bredängs bp
Mälarhöjden - Älvsjö AIK FF  -      
30
16:00
lör
16:00    
F15, Segeltorps IP 1
F15 » 
Segeltorps IF 1 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
30
16:00
lör
16:00    
P2012-Grön, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Grön 1 - Huddinge IF 6  -      
30
16:00
lör
16:00    
P2012-Svart, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Skogås-Trångsunds FF Lila  -      
30
16:30
lör
16:30    
P09-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd 2 - IFK Stockholm FK Röd  -      
30
17:00
lör
17:00    
P08-Svart, Berga IP 11
Rönninge Salem Fotboll 2 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
30
17:00
lör
17:00    
P2012-Grön, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Grön 2 - Reymersholms IK 4  -      
30
17:45
lör
17:45    
P09-Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Essinge IK Gul  -      
31
08:15
sön
08:15    
P2010-Svart, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Rågsveds IF Gul  -      
31
09:00
sön
09:00    
F2012-Blå, Örby BP 15
Örby IS Gul - Älvsjö AIK FF Blå  -      
31
09:00
sön
09:00    
P06-Röd, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF P14-1 - Huddinge IF 5  -      
31
09:00
sön
09:00    
P06-Blå, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF P14-1 - Huddinge IF 5  -      
31
09:00
sön
09:00    
P06-Grön, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF P14-1 - Huddinge IF 5  -      
31
09:00
sön
09:00    
P14-1, Älvsjö IP 1
P14-1 » 
Älvsjö AIK FF P14-1 - Huddinge IF 5
  -      
31
09:30
sön
09:30    
P09-Gul, Älvsjö IP 4
P09-Gul » 
Älvsjö AIK FF Gul 2 - Järla IF FK Röd
  -      
31
09:30
sön
09:30    
P09-Svart, Källbrinks IP 2
Huddinge IF 1 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
31
10:00
sön
10:00    
F08-Blå, Edsbergs Sportfält 4
Sollentuna FK 7 - Älvsjö AIK FF 1  -      
31
10:00
sön
10:00    
F08-Vit, Edsbergs Sportfält 4
F08-Vit » 
Sollentuna FK 7 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
31
10:00
sön
10:00    
F2011 Svart, Glömstaskolans BP 15
Huddinge IF 2 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
31
10:00
sön
10:00    
F2011 Vit, Örby BP 15
Örby IS Röd - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
31
10:00
sön
10:00    
P2011 Gul, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Sörskogens IF  -      
31
10:00
sön
10:00    
P2011 Turkos, Enskede IP 56
Enskede IK Orange - Älvsjö AIK FF Turkos 2  -      
31
10:00
sön
10:00    
P2011 Turkos, Torvalla IP 215
IFK Haninge 31 - Älvsjö AIK FF Turkos 1  -      
31
10:30
sön
10:30    
F06, Hägerstensåsens BP 1
F06 » 
Mälarhöjdens IK Fotboll 2 - Älvsjö AIK FF 1
  -      
31
10:45
sön
10:45    
F09, Älvsjö IP 4
F09 » 
Älvsjö AIK FF 1 - Stuvsta IF 1
  -      
31
10:45
sön
10:45    
F15, Älvsjö IP 1
F15 » 
Älvsjö AIK FF 3 - IFK Haninge
  -      
31
10:45
sön
10:45    
P09-Svart, Källbrinks IP 2
Huddinge IF 51 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
31
11:00
sön
11:00    
P08-Vit, Älvsjö IP 5
P08-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 1 - Sickla IF Röd 2
  -      
31
11:00
sön
11:00    
P2011 Orange, Örby BP 15
Örby IS Gul - Älvsjö AIK FF Orange 1  -      
31
12:00
sön
12:00    
F09, Älvsjö IP 4
F09 » 
Älvsjö AIK FF 2 - Värmdö IF Blå
  -      
31
12:00
sön
12:00    
P06-Blå, Saltsjöbadens IP 1
Saltsjöbadens IF 2 - Älvsjö AIK FF Blå  -      
31
12:00
sön
12:00    
P2010-Röd, Broängsplan 11
Grödinge SK Grön - Älvsjö AIK FF Röd 1  -      
31
12:30
sön
12:30    
P04 Utv, Älvsjö IP 1
P04 Utv » 
Älvsjö AIK FF Utv - Reymersholms IK 1
  -      
31
12:30
sön
12:30    
P09-Gul, Boovallen 116
P09-Gul » 
Boo FF 2 - Älvsjö AIK FF Gul 1
  -      
31
12:45
sön
12:45    
P2010-Svart, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Vendelsö IK  -      
31
13:15
sön
13:15    
P08-Gul, Älvsjö IP 4
P08-Gul » 
Älvsjö AIK FF Gul 1 - Hammarby IF FF 26 vit
  -      
31
13:30
sön
13:30    
P15-3, Mälarhöjdens IP 1
P15-3 » 
Älvsjö AIK FF 2 - Ekerö IK 2
  -      
31
14:00
sön
14:00    
P04-GV, Skarpnäcks SF 3
P04-GV » 
Hammarby IF FF 3 grön - Älvsjö AIK FF Gv
  -      
31
14:00
sön
14:00    
P09-Vit, Kärrtorps IP 31
P09-Vit » 
Hammarby IF FF 26 grön - Älvsjö AIK FF Vit 2
  -      
31
14:00
sön
14:00    
P16 U, Skogsängens IP KG
P16 U » 
Athletic FC Eskilstuna - Älvsjö AIK FF
  -      
31
14:00
sön
14:00    
P2011 Vit, Årstagårdens BP 125
Årsta FF 1 - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
31
14:30
sön
14:30    
P2011 Orange, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF - Lidingö 18  -      
31
15:00
sön
15:00    
P06-Rosa, Sörskogens BP 1
Huddinge IF 4 - Älvsjö AIK FF Rosa  -      
31
15:00
sön
15:00    
P07-Grön, Saltsjöbadens IP 1
Boo FF 8 - Älvsjö AIK FF Grön 3  -      
31
15:00
sön
15:00    
P07-Röd, Saltsjöbadens IP 1
Boo FF 8 - Älvsjö AIK FF Grön 3  -      
31
15:45
sön
15:45    
P08-Orange, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Orange 2 - Hammarby IF FF 26 grön  -      
31
16:00
sön
16:00    
P07-Grön, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Grön 1 - Konyaspor Kultur och IF  -      
31
16:00
sön
16:00    
P07-Röd, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Grön 1 - Konyaspor Kultur och IF  -      
31
16:00
sön
16:00    
P16 U, Älvsjö IP 1
P16 U » 
Älvsjö AIK FF - AIK J16
  -      
31
17:00
sön
17:00    
P08-Vit, Älvsjö IP 4
P08-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Boo FF 12
  -      
31
17:00
sön
17:00    
P15-1, Källbrinks IP 3
P15-1 » 
Huddinge IF 1 - Älvsjö AIK FF P15-1
  -      
31
18:00
sön
18:00    
F16-19, Hjorthagens IP 1
F16-19 » 
Djurgårdens IF FF 3 - Älvsjö AIK FF
  -      
31
18:00
sön
18:00    
P2012-Orange, Långbro BP
Älvsjö AIK FF - Älvsjö lag Röd  -      
31
18:15
sön
18:15    
P2010-Röd, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Röd 2 - IFK Aspudden-Tellus P10 Gul1  -      
31
19:00
sön
19:00    
P08-Blå, Sicklavallen 1
Sickla IF Blåvit 2 - Älvsjö AIK FF Blå  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
MAJ 2020
 
29
20:00
fre
20:00    
F08-Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Vit - Saltsjöbadens IF Blå  -      
29
20:00
fre
20:00    
F08-Vit, Älvsjö IP 4
F08-Vit » 
Älvsjö AIK FF Vit - Saltsjöbadens IF Blå
  -      
29
20:00
fre
20:00    
P04-Röd, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Röd - Sundbybergs IK Grön  -      
29
19:00
fre
19:00    
P2012-Röd, Stuvsta IP 2
Stuvsta IF 2 - Älvsjö AIK FF Röd  -      
29
18:45
fre
18:45    
F2010-Blå, Enskede IP 4
Enskede IK Vit - Älvsjö AIK FF Blå 1  -      
29
18:30
fre
18:30    
P06-Rosa, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Rosa - Hammarby IF FF 7 vit  -      
29
18:00
fre
18:00    
P2012-Gul, Stuvsta IP 2
Stuvsta IF 4 - Älvsjö AIK FF Gul  -      
29
17:30
fre
17:30    
P2010-Vit, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Vit - Rågsveds IF Grön 1  -      
29
17:30
fre
17:30    
P2012-Blå, Nytorps Mosse IP 116
Skogås-Trångsunds FF Vit - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
27
18:30
ons
18:30    
P07-Grön, Stuvsta IP 1
Stuvsta IF 3 - Älvsjö AIK FF Grön 26  -  4  

  Fler spelade matcher >>
 
Följ oss på Instagram
Klubbsortiment
Våra sponsorer
Stöd Älvsjö AIK FF