SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Kommande matcher
APRIL 2021
 
21
18:30
ons
18:30    
P2007 Röd, Stuvsta IP 1
Stuvsta IF 4 - Älvsjö AIK FF Röd  -      
23
17:30
fre
17:30    
MIX födda 2010, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF - Tullinge Triangel Pojkar FK 1  -      
23
17:30
fre
17:30    
P2011 Svart, Stuvsta IP 12
Stuvsta IF 2 - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
23
18:00
fre
18:00    
F2012 Blå, Sörskogens BP 126
Sörskogens IF 1 - Älvsjö AIK FF Blå 1  -      
23
18:15
fre
18:15    
P16 U (P05), Nacka IP 2
Järla IF FK Vit - Älvsjö AIK FF  -      
23
18:30
fre
18:30    
P2006 Blå, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF P15-2 - Sollentuna FK Nord 2  -      
23
18:45
fre
18:45    
P2009 Svart, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Örby IS Röd  -      
23
18:45
fre
18:45    
P2011 Turkos, Sörskogens BP 11
Sörskogens IF 2 - Älvsjö AIK FF Turkos 2  -      
23
20:00
fre
20:00    
F2009, Älvsjö IP 4
F2009 » 
Älvsjö AIK FF 1 - Segeltorps IF Vit
  -      
23
20:00
fre
20:00    
P2006-1, Älvsjö IP 1
P2006-1 » 
Älvsjö AIK FF P15-1 - Sollentuna FK
  -      
24
09:00
lör
09:00    
P2007-1, Älvsjö IP 1
P2007-1 » 
Älvsjö AIK FF P14-1 - Sickla IF 1
  -      
24
09:00
lör
09:00    
P2010 Svart, Stuvsta IP 12
Stuvsta IF 7 - Älvsjö AIK FF Svart 2  -      
24
09:00
lör
09:00    
P2011 Lila, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Lila 1 - Stuvsta IF 3  -      
24
09:00
lör
09:00    
P2011 Lila, Älvsjö IP 3 / Santisvallen
Älvsjö AIK FF (Lila) - Älvsjö AIK FF (Lila)  -      
24
09:00
lör
09:00    
P2013 Blå, Gamla Älvsjö IP
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Huddinge P13:6-1  -      
24
10:00
lör
10:00    
F2009, Segeltorps IP 2
F2009 » 
Segeltorps IF Röd - Älvsjö AIK FF 2
  -      
24
10:00
lör
10:00    
F2012 Blå, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Årsta FF 2  -      
24
10:00
lör
10:00    
F2012 Vit, Västberga IP 115
IFK Aspudden-Tellus Gul 1 - Älvsjö AIK FF Vit 3  -      
24
10:00
lör
10:00    
P2008 Blå, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Blå - Boo FF 2  -      
24
10:00
lör
10:00    
P2012 Vit, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Gustavsbergs IF FK Vit  -      
24
10:15
lör
10:15    
P2011 Lila, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Lila 2 - IFK Aspudden-Tellus Röd 2  -      
24
10:30
lör
10:30    
F2007, Stora Mossens IP 1
F2007 » 
IF Brommapojkarna 2 - Älvsjö AIK FF F14-1
  -      
24
10:30
lör
10:30    
P2006 Rosa, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Rosa - Boo FF 8  -      
24
11:00
lör
11:00    
F2012 Vit, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Vit 1 - Skarpnäck FF F2012 Svart  -      
24
11:00
lör
11:00    
P2008 Gul, Nytorps Mosse IP 12
Skogås-Trångsunds FF Blå - Älvsjö AIK FF Gul  -      
24
11:00
lör
11:00    
P2010 Vit, Hanvedens IP 225
Västerhaninge IF Röd - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
24
11:00
lör
11:00    
P2010 Vit, Hanvedens IP 226
Västerhaninge IF Blå - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
24
11:00
lör
11:00    
P2011 Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Tyresö FF SB Blå  -      
24
11:00
lör
11:00    
P2012 Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart 2 - Tyresö FF SB Blå  -      
24
11:00
lör
11:00    
P2012 Vit, Sandåkra BP 116
Sköndals IK FK 3 - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
24
11:15
lör
11:15    
P2009 Vit, Brunna IP 22
Arameisk-Syrianska IF 1 - Älvsjö AIK FF Vit 3  -      
24
11:30
lör
11:30    
F2011 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Högdalens AIS 1  -      
24
11:30
lör
11:30    
F2012 Vit, Sicklavallen 16
Sickla IF Grön - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
24
11:30
lör
11:30    
P2007 Grön, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Blå - Spårvägens FF blå  -      
24
11:30
lör
11:30    
P2009 Gul, Berga IP 11
Rönninge Salem Fotboll 3 - Älvsjö AIK FF Gul 1  -      
24
11:30
lör
11:30    
P2006 Utv, Källbrinks IP 3
Huddinge IF P15A - Älvsjö AIK FF P15Utv 1  -      
24
11:30
lör
11:30    
P2011 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå - Reymersholms IK 4  -      
24
12:00
lör
12:00    
P16 U (P05), Enskede IP 2
Enskede IK 3 - Älvsjö AIK FF 3  -      
24
12:00
lör
12:00    
P2005-3, Enskede IP 2
P2005-3 » 
Enskede IK 3 - Älvsjö AIK FF 3
  -      
24
12:00
lör
12:00    
P2012 Grön, Älvsjö IP 52
Älvsjö AIK FF Grön 2 - Rågsveds IF Hag  -      
24
12:00
lör
12:00    
P2012 Röd, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Röd - Stureby SK 3  -      
24
12:45
lör
12:45    
P2011 Turkos, Skarpnäcks SF 31
Spårvägens FF vit - Älvsjö AIK FF Turkos 1  -      
24
13:00
lör
13:00    
F2009, Stora Mossens IP 3
F2009 » 
IF Brommapojkarna 1 - Älvsjö AIK FF 09
  -      
24
13:00
lör
13:00    
F2008, Stadshagens IP 2
F2008 » 
Karlbergs BK 2 - Älvsjö AIK FF F13-1
  -      
24
13:00
lör
13:00    
P2007 Grön, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Grön 1 - Grödinge SK Grön  -      
24
13:00
lör
13:00    
P2012 Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Botkyrka Academy FC 1  -      
24
13:00
lör
13:00    
P2013 Gul, Tyresövallen 217
Tyresö FF C Gul - Älvsjö AIK FF Gul 2  -      
24
13:15
lör
13:15    
F2010 Blå, Broängsplan 12
Grödinge SK Gron - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
24
14:00
lör
14:00    
Dam, Älvsjö IP 1
Dam » 
Älvsjö AIK FF - Jitex Mölndal BK
  -      
24
14:00
lör
14:00    
F2011 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Tyresö FF Röd  -      
24
14:00
lör
14:00    
P2013 Blå, Gamla Älvsjö IP
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Tyresö FF FÖ Röd  -      
24
14:30
lör
14:30    
F2008, Kämpetorps BP 1
F2008 » 
Älvsjö AIK FF F13-3 - Rönninge Salem Fotboll 2
  -      
24
14:45
lör
14:45    
F2011 Vit, Glömstaskolans BP
Huddinge IF F11-3 - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
24
15:00
lör
15:00    
F2007, Segeltorps IP 1
F2007 » 
Segeltorps IF Blå - Älvsjö AIK FF F14-2
  -      
24
15:00
lör
15:00    
P2009 Vit, Segeltorps IP 2
Segeltorps IF Marinblå - Älvsjö AIK FF Vit 1  -      
24
15:00
lör
15:00    
P2013 Svart, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Svart 1 - IFK Haninge B1  -      
24
15:15
lör
15:15    
P2009 Svart, Kärrtorps IP 32
Hammarby IF FF 12 grön - Älvsjö AIK FF Svart 1  -      
24
15:15
lör
15:15    
P2010 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Huddinge IF P10:4-4  -      
24
16:00
lör
16:00    
F2006, Älvsjö IP 1
F2006 » 
Älvsjö AIK FF 1 - Årsta FF 1
  -      
24
16:00
lör
16:00    
F17 U (F04/06), Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF 1 - Årsta FF 1  -      
24
16:00
lör
16:00    
P2013 Röd, Älvsjö IP 51
Älvsjö AIK FF Röd - Segeltorps IF Vit  -      
24
16:15
lör
16:15    
P2006 Blå, Skarpäng 1
Täby FK 51 - Älvsjö AIK FF P15Utv 2  -      
25
09:00
sön
09:00    
F2011 Vit, Farsta IP 12
FoC Farsta FF Vit - Älvsjö AIK FF Vit 2  -      
25
09:00
sön
09:00    
P2008 Grön, Hägerstensåsens BP 12
Mälarhöjdens IK Fotboll 4 - Älvsjö AIK FF Grön  -      
25
09:30
sön
09:30    
P2010 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Tullinge Triangel Pojkar FK Svart  -      
25
10:00
sön
10:00    
P2012 Grön, Glömstaskolans BP 15
Huddinge IF P12:5-1 - Älvsjö AIK FF Grön 1  -      
25
10:15
sön
10:15    
P2010 Svart, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF Svart 1 - Segeltorps IF Ljusblå  -      
25
10:30
sön
10:30    
P2008 Grön, Råsunda IP 11
AIK FF 2 - Älvsjö AIK FF Rosa  -      
25
11:00
sön
11:00    
P2012 Blå, Orminge BP 16
Boo FF 13 - Älvsjö AIK FF Blå 1  -      
25
11:00
sön
11:00    
P2012 Blå, Brantbrinks IP 225
Tullinge Triangel Pojkar FK Svart - Älvsjö AIK FF Blå 2  -      
25
11:30
sön
11:30    
P2008 Grå, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Grå 2 - IFK Lidingö FK 14  -      
25
11:30
sön
11:30    
P2004 Röd, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Röd - Saltsjöbadens IF Blå  -      
25
11:30
sön
11:30    
P2011 Lila, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF Lila 3 - IF Brommapojkarna 26  -      
25
12:00
sön
12:00    
F2006, Nacka IP 1 (hall)
F2006 » 
Järla IF FK Vit - Älvsjö AIK FF 2
  -      
25
12:00
sön
12:00    
F2010 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 1 - Saltsjöbadens IF  -      
25
12:00
sön
12:00    
P2007 Grön, Skarpnäcks SF 3
Spårvägens FF vit - Älvsjö AIK FF Grön 2  -      
25
12:45
sön
12:45    
P2011 Orange, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF Orange 2 - Rönninge Salem Fotboll 3  -      
25
13:00
sön
13:00    
P2008 Orange, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Orange - Huddinge IF P08:2-Vit  -      
25
14:00
sön
14:00    
P2009 Blå, Trollbäckens IP 3
Hanvikens SK Guld - Älvsjö AIK FF Blå 1  -      
25
14:00
sön
14:00    
P2009 Gul, Farsta IP 12
FoC Farsta FF Röd - Älvsjö AIK FF Gul 2  -      
25
14:00
sön
14:00    
P2005 Utv, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Utv - Hammarby IF FF 8 vit  -      
25
14:00
sön
14:00    
P2010 Svart, Kärrtorps IP 31
Hammarby IF FF 26 grön - Älvsjö AIK FF Svart 3  -      
25
14:00
sön
14:00    
P2011 Orange, Älvsjö IP 5
Älvsjö AIK FF Orange 1 - Rönninge Salem Fotboll 4  -      
25
14:30
sön
14:30    
P2009 Blå, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Blå 2 - Rönninge Salem Fotboll 2  -      
25
15:45
sön
15:45    
P2009 Vit, Älvsjö IP 4
Älvsjö AIK FF Vit 2 - Hanvikens SK Svart  -      
25
16:00
sön
16:00    
F2008, Kämpetorps BP 1
F2008 » 
Älvsjö AIK FF F13-2 - Hammarby IF FF 1 gul
  -      
25
16:00
sön
16:00    
P2005-3, Älvsjö IP 1
P2005-3 » 
Älvsjö AIK FF 3:2 - Sickla IF 3
  -      
25
18:00
sön
18:00    
F17 U (F04/06), Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF 1 - Hammarby IF FF FA  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
APRIL 2021
 
18
17:00
sön
17:00    
P2005-3, Trollbäckens IP 2
P2005-3 » 
Hanvikens SK Vit - Älvsjö AIK FF 3:2
  -      
18
16:00
sön
16:00    
P2008 Grön, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Rosa - IFK Aspudden-Tellus 2  -      
18
16:00
sön
16:00    
P16 U (P05), Hägerstensåsens BP 1
Mälarhöjden-Hägersten FF 1 - Älvsjö AIK FF 3  -      
18
16:00
sön
16:00    
P2005-3, Hägerstensåsens BP 1
P2005-3 » 
Mälarhöjden-Hägersten FF 1 - Älvsjö AIK FF 3
  -      
18
15:00
sön
15:00    
P2007-1, Svartbäckens BP 1
P2007-1 » 
Vendelsö IK 1 - Älvsjö AIK FF P14-1
  -      
18
13:00
sön
13:00    
P2008 Gul, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Gul - Sickla IF Svart 2  -      
18
13:00
sön
13:00    
P2006-1, Rissne IP 1
P2006-1 » 
Sundbyberg United FC 1 - Älvsjö AIK FF P15-1
  -      
18
12:00
sön
12:00    
P2005 Utv, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Utv - Tullinge FF  -      
18
11:30
sön
11:30    
P2008 Grön, Kämpetorps BP 1
Älvsjö AIK FF Grön - Gröndals IK 1  -      
18
10:30
sön
10:30    
P2006 Rosa, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF Rosa INSTÄLLD - Huddinge IF P15B  -      

  Fler spelade matcher >>
 
Följ oss på Instagram
Klubbsortiment
Våra sponsorer